Slovenské volejbalistky prehrali v príprave so Slovinskom 1:3

16.05.2014 Celý región

Púchov 16. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli v prvom z dvojice prípravných duelov pred 2. kolom kvalifikácie majstrovstiev Európy, keď v piatok v Púchove prehrali so Slovinskom 1:3. Druhý zápas je na programe v sobotu o 16.00 h.

Do zápasu vstúpili lepšie Slovinky a na prvom technickom timeoute viedli 8:4. Hosťujúce hráčky urobili dlhú sériu bodov pri servise kapitánky Cvetanovičovej a dostali sa až do náskoku 12:4. Slovenky však po dvoch esách Stankovianskej znížili na 9:12, potom pri servise nahrávačky Růžičkovej znížili na 17:18 a dostali sa späť do zápasu. Slovinky viedli 20:17, ale Pencová útokom a blokom vybojovala dva body - 19:21. Prvý set nakoniec vyhrali Slovinky 25:22.

V druhom ostala na smeči Drobňáková miesto Nosekovej a Slovenky začali dobre. Zlepšili servis i útok a vypracovali si náskok 4:0 a 8:3. Po výbornej obrane Valachovej a následnom útoku Pencovej bolo 15:9 a aj ďalší bod vybojovala aktuálna volejbalistka roka. Slovenky v tejto fáze jasne dominovali, hosťujúce hráčky prihrali Pencovej servis na druhú stranu, kde bola pripravená Crkoňová - 23:13. Druhý set ukončila Drobňáková a Slovenky ho vyhrali 25:16.

V treťom sete prehrávali Slovenky 3:6, ale po blokoch Růžičkovej a Kuciakovej vyrovnali na 7:7. Hral sa obojstranne výborný volejbal, oba tímy ukázali viacero pekných zákrokov v poli aj v útoku. Na druhom technickom timeoute mali mierne navrch Slovinky, ktoré viedli 16:14. Slovenky potom prehrávali už 14:19, ale pri výbornom servise Dudovej znížili na 18:19 a po bloku Stankovianskej bolo 20:20. Slovenky odvrátili setbal a druhý mali po bloku Dudovej - 25:24. Dramatickú koncovku nakoniec vyhrali Slovinky 32:30. Posledný set bol úplne v réžii Sloviniek, ktoré ho vyhrali hladko 25:13.